FORMULA-1.SK


Denný archív článkov

<<  <  Júl 2019  >  >>
Po18152229
Ut29162330
St310172431
Št4111825 
Pi5121926 
So6132027 
Ne7142128 

     +- Filter kategórií
     +- Vyhľadávací filter


Hľadaj v:
 
OD:

DO:


Voľba štýlu


Taliani by radi videli Alonsa vo Ferrari
 Správa  15:24  30.12.2008   Autor: FORMULA-1.SK

Osobnosti talianskeho motošportu privítali nedávne špekulácie tvrdiace, že Fernando Alonso by mohol v roku 2011 zamieriť do Ferrari.

Gabriele Tredozi, bývalý technický šéf Minardi a Toro Rosso a teraz komentátor televízie Sky verí, že  27-ročný Španiel je správnym jazdcom pre tím z Maranella.

"Je to ako pustiť do domu ďaľšieho Schumachera," povedal pre La Gazzetta dello Sport. "Alonso je rýchly, technicky silný, veľmi bystrý a jeho konzistentnosť nemá paralelu."

"Viac než čokoľvek iné potrebuje cítiť podporu tímu, o tom niet pochýb. A na oplátku môže dať veľa."

Giancarlo Minardi, zakladateľ tímu vo Faenze tiež hodnotí bývalého šampióna veľmi vysoko.

"Nevidel som ho od talianskej Grand Prix, ale hoci sme vtedy nehovorili o jeho budúcnosti, niet pochýb o tom, že by bol veľkým jazdcom Ferrari."

"Mám pocit, že pri rovnakých šanciach by mohol ľahko poraziť Hamiltona," dodal Minardi.

Cesare Fiorio, bývalý šéf  tímu Ferrari, ktorý poskytol Alonsovi jeho debutový test v F1 s Minardi  v roku 1999 si myslí, že jazdec Renaultu je v súčasnosti v F1 najlepším jazdcom.  

"Inžinieri môžu intuitívne tušiť o tom, kto je najlepší a z môjho pohľadu nepochybujem, že by som vo svojom tíme preferoval Alonsa. Pre mňa je momentálne najlepší, dokonca silnejší bež Lewis Hamilton. Títo dvaja sú na tom podobne čo sa týka rýchlosti, ale Fernando je menej náchylný k chybám. Ferrari a Fernando by bola výnimočná kombinácia."

"Víťazstvom v Pohári konštuktérov Maranello ukázalo, že v boxoch a v továrni sú najlepší. Ale ak nevyhráte jazdecký titul, tak to musí byť tak trochu aj chyba jazdca, nie?"

Pre objektívnosť a posúdenie slov Fioria treba poukázať nato, že tím z Maranella si zdaľeka neodviedol najlepšiu prácu. Je pravdou, že Felipe Massa sa pripravil vlastnými chybami o veľa bodov v úvodných dvoch pretekoch, ale chyby zavinené tímom ho možno pripravili o plný bodový zisk z Maďarska a Singapúru. Vo VC Veľke Británie Massa nezvládal jazdu na mokrej trati viac ako iní jazdci, ale svoj podiel na tomto výkone mal aj tím, keďže Massa štartoval z horšej pozície po poruche v kvalifikácii a v pretekoch nedal Massovi pre dané podmienky vhodnp zmes pneumatík.

Na druhej strane Lewis Hamilton sa na svoj tím mohol spoľahnúť, žiadne body kvôli zásadným chybám tímu nestratil, snáď s výnimkou kvalifikácie na VC Talianska v mokrých podmienkach, kde však údajne išlo aj o jeho rozhodnutie počkať v boxoch dlhšie. (to isté však možno povedať aj o voľbe zmesy v Massovom prípade na VC Veľkej Británie)

Hoci talianske médiá zdanlivo prezentujú dohodu ako skoro hotovú vec, Ferrari situáciu nekomentovalo. Alonsov manažér Luis Garcia Abad dohodu nevylúčil s tým, že Alonso sa netají záujmom o prestup do Ferrari. Treba povedať, že najmä v súvislosti so sponzorskou dohodou s finančnou a bankovou skupinou Santander priniesli podobné zaručené správy už aj španielske média pre roky 2009 a 2010. Ukázali sa však ako nepravdivé ...

Zdroj: F1-LIVE.COM, FORMULA-1.SK

Komentáre k článku
© 2008 FORMULA-1.SK || VALID XHTML 1.0 || VALID CSS