FORMULA-1.SK


Denný archív článkov

<<  <  Júl 2024  >  >>
Po18152229
Ut29162330
St310172431
Št4111825 
Pi5121926 
So6132027 
Ne7142128 

     +- Filter kategórií
     +- Vyhľadávací filter


Hľadaj v:
 
OD:

DO:


Voľba štýlu


Kto zachráni Hondu?
 Správa  18:09  17.2.2009   Autor: FORMULA-1.SK

Z prostredia F1 sa ozývajú hlasy, že Honda by sa na štart Veľkých cien predsa len mala postaviť. Jedným z problémov je dodávanie motorov. Existuje predbežná dohoda s Mercedesom. Ten je ochotný dodávku motorova zabezpečovať, ale finančné prostriedky musí mať zaistené vopred. Práve preto potrebuje Honda nájsť skutočne seriózneho kupcu. Norbert Haug sa vyjadril, že všetko je zaistené, čakajú len na tieto záruky.

Poslednňe správy hovoria, že sa skutočne objavil seriózny záujemca. Mala by ním byť skupina Virgin Group, kapitálová spoočnosť vedená Sirom Richardom Bransonom. Špecializuje sa na produkty v oblasti cestovania, zábavy a životného štýlu a jej majetok sa odhaduje na 8 miliónov dolárov. Reálnosť týchto správ spochybňuje to, že táto spoločnosť nepatrí medzi tie, ktoré by finančná kríza zasiahla len málo. Jej divízia Virgin Atlantic Airline napríklad oznámila redukciu o 600 zamestnancov.

Na druhej strane, ostatným divíziam sa pomerne darí. Motivácia prezentovať sa v F1 nie je celkom zrejmé, dôvodom by však mohla byť prezentácia jedného z ich produktov, ktoré vyvíjajú - Virgin Fuel. Je to alternatívne palivo pre autá a lietadlá. F1 je v tomto prípade každopádne vhodnou platformou pre prezentáciu produktu tohto typu.

Branson nie je v prostredí F1 úplne novou tvárou. Záujem o sponzoring mal totiž už v 2. polovici deväťdesiatych rokov.  V roku 1997 rokoval s vtedy pripravovaným tímom British American Racing o sponzorskej zmluve. Z rokovaní však vzišlo, keďže Branson bol ochotný tím sponzorovať len v prípade, že v portfóliu sponzorov nebudú tabakové spoločnosti. Neskôr existovala malá sponzorská zmluva medzi Virgin Mobile a tímom Jordan.

Samotná spoločnosť Virgin pôsobí od začiatku 70-tych rokov. Richard Branson postupne založil divízie zahŕňajúce nahrávaciu spoločnosť, obchody, filmovú spoločnosť, hernú spoločnosť, aerolínie, cestovné kancelňarie, hotely, rádiové stanice, knihy, výrobu vodky, kolových nápojov, spoločnosť sa tiež zaoberá vlakmi, kozmetikou, mobilnými telefónmi, internetovým pripojením, či cestovaním do vesmíru. V roku 2006 sa Virgin začal venovať alternatívnym palivám.

Richard Branson je priateľ s Adrianom Reynardom, jedným zo zakladateľov a niekdajších spoluvlastníkov BAR-u. Ten stále vlastní niektoré pozemky a budovy, v ktorých tým sídli. Je možné, že aj on by sa chcel opätovne v tíme angažovať.

Komentáre k článku
© 2008 FORMULA-1.SK || VALID XHTML 1.0 || VALID CSS